wtorek, 23 lutego 2016

Łowcy duchów - recenzja gry


Wspominałam tuż po świętach, że skoro Jakub dostał pod choinkę Łowców Duchów, to na blogu pojawi się recenzja. Minął kawał czasu; zdążyliśmy przetestować grę na wszelakie możliwe sposoby, zatem - zapraszam do przeczytania! :)Opakowanie zawiera Czaszkę - wyświetlacz, oraz blaster Pogromcy ;)Ale po kolei :)

Czaszka otrzymała u nas imię Czesio. Czesio ma ukryty w jednym oku wyświetlacz. Okręcając główkę w różne strony (gracz nigdy nie wie, gdzie akurat się okręci), rzuca na ścianę obraz ducha. Duch jest raz mały, raz duży, w zależności od kąta, pod jakim pada wyświetlany obraz. Wyglądają one tak:Zadaniem gracza jest ustrzelić jak największą liczbę duchów. Dokładnie tak, jak w dzieciństwie strzelaliśmy na Pegazusie w "Kaczki" ;) Są trzy poziomy - im wyższy, tym wymaga od gracza dokładniejszego celowania w duchy, które pojawiają się coraz szybciej. No i jest ich coraz więcej.


Po pięciu strzałach należy pamiętać, żeby przeładować broń (wcisnąć przycisk na górze obudowy), inaczej spust się zablokuje. To takie utrudnienie w grze :)


Wyświetlacz na blasterze pokazuje nam liczbę ustrzelonych duchów. Sam pistolet wydaje z siebie również dźwięki - zarówno odstrzału, jak i upiorną muzyczkę, oraz złowieszczy śmiech Ducha. 
UWAGA! Młodsze dzieci mogą się bać tych odgłosów!

Zasady są naprawdę proste, a zabawa fantastyczna. My akurat mamy zestaw na jeden pistolet, ale wiem, że jest też podwójny. Idealnie sprawdzi się na rodzinne wieczory, imprezy dziecięce. Dla dużych i małych, bo Ja i Rob graliśmy równie chętnie, co Troll :D 

Zestaw nie zawierał baterii. Kosztuje niemało, ale frajda jaką sprawia, była ostatecznie warta swojej ceny. Niezbyt podoba mi się jednak plastik, z którego jest wykonana zabawka. Niby jest w 100% bezpieczny, jednak oczekiwałam czegoś ładniejszego. 

Myślę, że zabawka będzie fajna dla dzieci około 7 lat. Graliśmy z młodszą dziewczynką, która niestety bała się sama strzelać do duchów, trochę przerażały ją dźwięki, ale za to ochoczo podskakiwała i dopingowała swojego Tatę w rozprawie z duchami :)

Podsumowując - polecam :) Gra uczy spostrzegawczości, zręczności, skupienia. Pełno przy niej śmiechu. Szkoda tylko, że można w nią grać dopiero po zmroku :)