poniedziałek, 11 stycznia 2016

Wystawa klocków Lego - zabawa dla małych i dużych :)


Nawiedziliśmy w sobotę wystawę klocków Lego, która od 19 grudnia do 11 marca gości na Stadionie Narodowym. Wrażeń długo opisywać nie będę - lepiej sami zobaczcie na zdjęciach jakie konstrukcje można tam obejrzeć :)

Byłam zachwycona talentem twórców, ich wyobraźnią i pomysłowością. No bo zbudować TAKIE zamki, TAKIE makiety zabytków, z TAKĄ dokładnością - jak dla mnie to mistrzostwo :)

Klocki LEGO to nie tylko zabawki dla dzieci, nie tylko Chima i Friends. Zaskoczeni byliśmy, ile było odniesień do literatury, czy klasyki gier komputerowych - oto przykłady jednych i drugich: "Wiedźmin", "Świat Dysku", "Star Wars", "Gothic", "Jurassic Park", "Hobbit"... Ponadto U-Boot, kopalnie, dźwigi, zamczyska, statki, pałace, zabytki, stacje kosmiczne, miasteczka westernowe... Wiele z eksponatów jest interaktywna - jeżdżą, kręcą się, podnoszą, grają, poruszają - żeby dzieci nie tylko oglądały, ale i bawiły się wspaniałymi konstrukcjami. 

Bawiliśmy się świetnie - po zwiedzaniu dziecko przepadło w strefie zabaw, gdzie tysiące klocków pozwalało na nieograniczone budowanie, zabawy, hasanie i rozwijanie wyobraźni :)

Zapraszam do obejrzenia zdjęć i do zwiedzenia wystawy - bo fotki nie oddadzą misterności i dokładności każdego eksponatu :)

Ludziki w edwardiańskich strojach <3

Soplicowo :)11 metrowa konstrukcja z miliona klocków :DNajwyższy człowiek na świecie w skali 1:1


Więcej info tu: http://www.wystawaklockow.pl/warszawa/index.php