niedziela, 16 listopada 2014

Inni, nie gorsi!


Napisała do mnie niedawno moja imienniczka - Kasia - z prośbą o udostępnienie prowadzonego przez nią fanpage'a na naszym wallu. Nie lubię akcji typu "nabijanie lajków", jednak kurcze! Za stronką Inni, nie gorsi kryje się całkiem fajna kampania, o której chciałabym Wam trochę opowiedzieć - wg mnie jest warta rozgłosu, a nuż przyczyni się do zmiany wizerunku osób alternatywnych. 

Celem naszej kampanii, tworzonej przez 3 uczennice wrocławskiego liceum Dominikę, Aleksandrę i Katarzynę, jest zwiększenie akceptacji społeczeństwa wobec alternatywnego wyglądu, przejawiającego się na przykład kolorowymi włosami, charakterystycznym dla subkultur ubiorem, tatuażami itp. Kampania skierowana jest do części społeczeństwa, okazującej niechęć i nieufność wobec „Alternatywnych”. Chcemy pokazać im, że wyglądając inaczej, ludzie wciąż mogą być dobrymi pracownikami, uczniami, rodzicami, że nie są gorsi. 

No przecież to tak jak z nami!  My co prawda nie walczymy ogniem i mieczem (chociaż... nie do końca ;)), a raczej przykładem; dziewczyny chcą odważnie wyjść do ludzi i powiedzieć społeczeństwu, że nie jesteśmy gorsi! To budujące, że młode pokolenie (nie, żebym była stara ;>) już teraz stawia czoła problemowi nietolerancji i braku akceptacji w pracy, szkole. Dziewczyny doskonale zdają sobie sprawę, że faktycznie, pracodawcy zwracają uwagę na tatuaże, kolczyki i kolor włosów, choć powinni kierować się przede wszystkim kompetencjami. Dlatego właśnie zgłosiły propozycję zorganizowania kampanii do konkursu.

Konkurs obejmuje kampanie o haśle: "lubię siebie". My więc mówimy: "lubię siebie, jego, akceptuję alternatywność". Jeśli wygramy konkurs i będziemy mogły zrealizować naszą kampanię, będzie ona miała miejsce we Wrocławiu, gdzie zamierzamy ją rozprzestrzenić poprzez plakaty, ulotki, czy rozdawanie balonów. Mamy również zamiar przeprowadzić sesje zdjęciową z osobami zajmującymi poważne stanowiska, albo będącymi rodzicami i jednocześnie- wyglądającymi inaczej. 

Brzmi bardzo fajnie! Gdybym była miejscowa, z pewnością dołączyłabym się czynnie do tej kampanii. Na fanpage'u Inni, nie gorsi będziemy mogli jednak śledzić poczynania dziewczyn i ich postępy, które (mam nadzieję) będą naprawdę ogromne. Póki co fanpage dopiero rozwija skrzydła, ale możecie pomóc w rozwoju całego przedsięwzięcia!

Na chwilę obecną wspomóc nas mogą Alternatywni, zapisując na kartce nazwę naszej kampanii: Inni, nie gorsi i pozując z nią do zdjęcia.  Zdjęcia można nam wysyłać na e-mail inni.nie.gorsi@gmail.com

Mama w Glanach z przyjemnością przyłączy się do takiego przedsięwzięcia - może nawet wyślę swoją fotkę - póki co zostajemy "patronem blogowym" (:P) powyższego pomysłu dziewczyn. Jeżeli wypali, z pewnością usłyszycie o tym na naszym blogu.

Póki co zachęcam do przesyłania swoich zdjęć na wyżej podany mail, oraz do odwiedzania fanpage'a Inni, nie gorsi :)

http://kwejk.pl/obrazek/2150208/tatuaze.html