czwartek, 26 czerwca 2014

Współpraca ze Strefą Bajek i Cassfilm + giveaway :)


Mama w Glanach nawiązała współpracę z firmą Cass Film, zajmującą się dystrybucją bajeczek dla dzieci na płytach DVD. Nie wiem, czy pamiętacie, ale lata 90-te obfitowały w produkcje tejże firmy dostępne na VHSach. Ja sama wychowałam się na tych bajeczkach i wspominam je jako wesołe, ciepłe, uczące dzieci właściwych wartości. 

http://cassfilm.pl/


Na stronie www.cassfilm.pl  znajdziemy masę pozycji, które są nam doskonale znane z dzieciństwa, ale również sporo nowości. Wybrałam kilka pozycji, dzięki którym teraz mogę napisać dla Was tę recenzję. Paczka szła dzień. Jeden dzień po potwierdzeniu mailowym otrzymałam przesyłkę - czas dostarczenia naprawdę błyskawiczny.

Starałam się od samego początku, aby moje dziecko wychowywało się na takich bajkach, które nie będą tandetnymi zapychaczami umysłów, skomercjalizowanymi machinami do zarabiania pieniędzy. Udało mi się w nim zaszczepić miłość do klasyki braci Grimm, Andersena, Muminków, Pszczółki Mai, Smerfów itp. Niestety wciąż walczę, by przestał oglądać Pingwiny z Madagaskaru, bo to nie jest serial dla tak małych dzieci. Będąc na kursie animatora w Warszawie zapytano nas, kursantów, jak myślimy, dlaczego starsze bajki nie mają takiej kampanii reklamowej. Czemu nie ma zabawek, kubeczków, zeszytów, kosmetyków z Pinokiem. Albo Tabalugą, czy Muminkami. Odpowiedź jest prosta - te bajki bronią się same. Wszelakie Auta, Pingwiny, Turbo Ślimaki przepadłyby niezauważone, gdyby nie ten cały marketing.

Zmierzam do tego, że w ofercie Cass Film są te bajeczki, które znamy z dobranocek, które reprezentują jakieś wartości, pozbawione są niebezpiecznych treści, bawią i uczą. I nie jest to tym razem pusty slogan handlowy, a fakt.

Wychodząc na przeciw współczesnym widzom, firma Cass Film stworzyła portal Strefa Bajek.


https://strefabajek.pl/

Strefa Bajek to pierwszy w Polsce subskrybowany portal VOD w pełni przeznaczony dla dzieci. Skierowany jest do małych odbiorców już od 1 roku życia. Zapewnia dostęp do kilkuset odcinków ulubionych bajek. Wszystkie wyświetlane treści są w pełni legalne. W Strefie Bajek przed filmami nie ma emisji reklam, grafika jest bajkowo-kolorowa, a nawigacja prosta i przejrzysta. To zupełnie nowa i bezpieczna propozycja, dająca rodzicom możliwość dostarczenia dzieciom wyselekcjonowanych treści, za niewielką opłatą.

Kochani, rejestrując się na Strefie Bajek (www.strefabajek.pl) do  30.06.2014 roku możecie otrzymać 200 pkt do wykorzystania na oglądanie dowolnych bajeczek. Korzystanie z portalu jest dziecinnie proste, opisane w przejrzystych instrukcjach krok po kroku. 

Treści na Strefie Bajek podzielone są na kategorie tematyczne - strefa malucha, przedszkolaka i starszaka, tak, aby każde dziecko mogło wybrać coś dla siebie.
Co jest absolutnie fantastyczne? Że ze Strefy Bajek można śmiało korzystać również na tablecie z dostępem do Internetu. Fantastyczne rozwiązanie np. w podróży, w pociągu. Sama sprawdziłam i wszystko śmigało bez zarzutu :) Wybór bajeczek dostępnych na platformie jest naprawdę spory, a trzeba zwrócić uwagę, że portal dopiero się rozwija. 


Jeżeli dziecko chce obejrzeć bajkę, myślę, że warto zasugerować mu wybór takich treści i bohaterów, którzy jednocześnie będą go bawić i uczyć.
Aby było wszystko jasne  - nie pochwalamy wielogodzinnego przesiadywania przed telewizorem, książki też nie zastąpi żadna, nawet najdroższa i najlepsza produkcja, ale jeżeli już dziecko chce spędzić kilka minut z animacją, to zadbajcie, niech będzie to coś bezpiecznego :)
GIVEAWAY!!!

Mam dla Was dwie płyty DVD od firmy Cass Film (Bob Budowniczy i Rycerz Mike - nie są to bajki tylko dla chłopców ;). Nie trzeba nic polubić, ani udostępnić. Napiszcie proszę w komentarzu (pod tą notką, nie pod linkiem na FB) dlaczego akurat Wasze dziecko powinno otrzymać bajeczki. Nie zapomnijcie dodać adresu mail, abym mogła skontaktować się ze zwycięzcą :) Rozdanie trwa do 6go lipca 2014 do godz. 23.59