niedziela, 23 marca 2014

Pokoje życzliwości


Ostatnio pomyślałam sobie, że raz na jakiś czas będziemy na naszym blogu pisały o działalności różnych stowarzyszeń, fundacjach, organizacjach pożytku publicznego, o których nie słychać w telewizji, a które mimo wszystko działają i robią wiele dobrego.

Zupełnie przypadkowo, w tym właśnie czasie napisała do mnie maila pani Katarzyna z prośbą umieszczenia na blogu notki o działalności stowarzyszenie Pozytywne.com - od razu się zgodziłam. Z resztą, przeczytajcie sami :)"Pokój Życzliwości - to zbudowana od początku lub odświeżona świetlica w szpitalu na oddziale dziecięcym. 20 metrów kwadratowych – wstęp tylko dla dzieci. Przytulne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę. Tak właśnie wyglądają Pokoje Życzliwości. Ideą projektu jest stworzenie na szpitalnych oddziałach takich pomieszczeń, w których dzieci czują się jak u siebie w domu oraz chociaż na chwilę zapominają o trudnej rozłące z rodzicami i szpitalnym leczeniu.

"Pokoje Życzliwości" składają się z czterech stref: artystycznej, zabawy, edukacji i czytelni. Dzieci mogą tam korzystać ze sprzętu komputerowego, telewizyjnego, gier edukacyjnych i przyborów szkolnych a profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieci. W ten sposób możliwe jest połączenie podczas pobytu w szpitalu zarówno zabawy jak i edukacji.

Do tej pory udało nam się wybudować/wyremontować już cztery takie świetlice: 2 we Wrocławiu, 1 w Żorach oraz 1 w Oławie. Kolejna świetlica powstanie w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Jednak kolejne 40 placówek z całej Polski czeka na swoją kolej.Przekazując 1% Twojego podatku Sam/Sama możesz pomóc w akcji i przyspieszyć czas oczekiwania na nową świetlicę w kolejnych szpitalach! :) 

KRS 0000280273


Stowarzyszenie Pozytywne.com"

Zdjęcie należy do Stowarzyszenia Pozytywne.com

j.w.

Stowarzyszenie Pozytywne.com, powstało w 2007 roku we Wrocławiu i z sukcesem promuje optymizm i radość zarówno w Internecie jak i na wielu imprezach. Co roku organizuje Dzień Życzliwości oraz Dzień Walki z Depresją, a środki pozyskane na tych wydarzeniach przeznacza na wyżej opisaną inicjatywę.


Podoba Wam się taki pomysł? :)