piątek, 28 lutego 2014

Jak pokonać...? - Seria "Strachy na lachy"

Witajcie.
Mam dziś trudny dzień. Zrobiłam w końcu coś, do czego przygotowywałam się od miesięcy. Trzymajcie kciuki, żeby było wszystko było dobrze :) Przepraszam, że dawno nic tu nie dodawałam. Prace nad wieloma tekstami pochłonęły mnie tak bardzo, że (choć siedziałam godzinami przy komputerze) nie miałam możliwości naskrobania tu kilku nawet kilku zdań.
Teraz wygląda na to, że w końcu wychodzę na prostą ze zleceniami. Znalazłam więc chwilę, żeby napisać dla Was recenzję pewnej serii książeczek, którą odkryłyśmy wraz z adminką Adą podczas wyprawy do Empiku.


"Strachy na lachy" to seria książeczek autorstwa Roland Garrigue oraz Catherine Leblanc, które mają pomóc dziecku zmierzyć się ze strachem i pokonać go... śmiechem! Oto krótki opis wydawcy (wydawnictwo OLÉ)

"Boisz się pająków lub dinozaurów? Nie wiesz, jak pozbyć się ducha spod łóżka lub jak przepędzić złego wilka? Otwórz książkę i odkryj mnóstwo sztuczek, dzięki którym pokonasz wszystkie stwory, które nie dają ci spać w nocy!
Seria książek, które zabawnym tekstem i śmiesznym ilustracjami pomagają dzieciom przezwyciężyć największe lęki, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy."Seria składa się z czterech książeczek:


"Jak pokonać duchy?"


"Jak pokonać dinozaury?"


"Jak pokonać wilki?""Jak pokonać pająki?"

Książki są ładnie wydane, z masą ciekawych ilustracji. Okładka jest sztywna i "gąbczasta, napowietrzona" za razem (nie wiem, jak profesjonalnie nazywa się ten typ obwoluty, ale osobiście bardzo go lubię). Wewnątrz znajdziemy masę rad, jak poradzić sobie ze swoimi strachami. Niektóre wydadzą się nam - dorosłym - infantylne, jednak niektóre właśnie zaskakują swoją prostotą, logiką i przez to geniuszem. Wydaje mi się, że książeczki mogłyby nie tylko spodobać się dziecku pod względem humorystycznych tekstów, czy ładnego wydania, ale również przyczynić się do zwalczenia któregoś z konkretnych strachów. Widziałabym jeszcze w tej serii Wampirki, Mumie, Potwory Spod Łóżka, Potwory Z Szafy, Robale.  Każdy sposób jest dobry na pokonanie dziecięcych lęków. Nie czytałam co prawda synkowi żadnej z powyższych pozycji (przeglądałam je sama w Empiku), ale kiedyś znalazłam w bibliotece książkę "Potwór idzie do przedszkola" - nie dam sobie głowy uciąć, że tak brzmiał tytuł, bo autora niestety nie pamiętam. Straszny, pokraczny stwór, który przerażał swą paszczą z okładki okazał się być nieśmiałym, lękliwym i dającym się lubić potworkiem. Synek polubił tę postać i zrozumiał, że STRACH MA WIELKIE OCZY. Na poważnie rozważam zakupienie Kubusiowi tomu "Jak pokonać duchy?" na urodziny.

Sugerowana cena książeczek to 24.90 zł. W księgarniach internetowych znalazłam je już za 16.90 zł, jednak doliczając koszt wysyłki wyjdzie na to samo. Niemniej cena jest adekwatna wg mnie.

Jako mama oceniam serię 8/10 pkt.
Zobaczymy, na ile oceni ją moje dziecko :)


Może Wasze dziecko zna już którąś z powyższych pozycji? Jakie macie o niej zdanie? Czekam na opinie :)