środa, 8 stycznia 2014

Mamy karnawał!
Wiem, żadne to odkrycie – jednak ilu z nas tak naprawdę znajduje w tym okresie chwilę na zabawę? Zapewne niewielu. Po świąteczno-noworocznej przerwie powróciliśmy do pracy, zajęć domowych; rodzinne świętowanie skończyło się… Zaraz. Wcale nie!


To świetna okazja, by zorganizować coś dla naszych dzieciaków i przy okazji świetnie się pobawić.
Warto porozmawiać ze znajomymi, sąsiadami i wspólnymi siłami zorganizować jakiś karnawałowy kinderbalik niewielkim nakładem pracy. Nie trzeba przecież szykować góry wykwintnego jedzenia, wystarczą jakieś smaczne, kolorowe (i zdrowe!) przekąski. Owocowa sałatka, kolorowe kanapki, domowe babeczki i pyszny soczek. Dla dzieci i tak najważniejsza jest dobra zabawa!


Tu rozwiązania są dwa. Albo czynnie bierzemy udział w balu – organizujemy zabawy, wymyślamy konkurencje, przebieramy się i tańczymy wraz z dziećmi, albo spędzamy czas z rodzicami małych gości, a prowadzenie imprezy zlecamy  profesjonalistom, jakimi są animatorzy zabaw dla dzieci. Takie osoby uczą się na specjalnych szkoleniach, jak zintegrować grupę dzieci nawet z dużą różnicą wieku czy rozwoju, są doskonale przygotowani, znają tysiące zabaw (nie są jednak opiekunami – nie należy tego mylić).


Warto wcześniej zaplanować najwygodniejszą opcję, przede wszystkim ustalić wszystko z dzieckiem, które będzie gospodarzem imprezy. To przecież bardzo ważna rola – być współorganizatorem i gospodarzem :) Dzieci same najlepiej wiedzą w co lubią się bawić, jakie kostiumy są przez nie pożądane, czym mogą zaimponować kolegom.


Jeżeli ktoś chce trzymać się mrocznej konwencji, może zaproponować jakieś straszne przebrania, rockową muzykę do poskakania, zaprojektować maski weneckie w kształcie nietoperzy, czy ofiarować każdemu z gości strrraaasznie klimatyczny kotylion. Bawmy się przede wszystkim tak, jak lubimy. Posłuchajmy śmiechu dzieci, zobaczmy, jak nieograniczona jest ich fantazja. Idę o zakład, że przy pożegnaniu maluchy uzgodnią miedzy sobą, u kogo odbędzie się kolejny kinderbal :)


Macie jakieś sprawdzone rady związane z organizacją imprez karnawałowych, którymi chcecie się podzielić z innymi rodzicami, opiekunami? Opowiedzcie, jak wg Was, Waszych dzieci wygląda karnawał marzeń! Pochwalcie się zdjęciami z dziecięcych imprez, jeśli takie posiadacie ;) A może chcecie, aby powstała notka z przykładowym scenariuszem zabaw? Dajcie znać w komentarzach! :)