sobota, 7 września 2013

Klimatyczne bajki i bajuchy cz. I - "Między nami Potworkami"


Witajcie!

Często śmiejemy się z drugą adminką, że łączy nas absolutnie wszystko, tylko nie geny. Jedną z naszych wspólnych pasji są książki… Im bardziej stare, pożółkłe, podarte, zniszczone i wymemłane, tym lepsze. Cóż za nowość. Książki. Wiele osób lubi je czytać. Postanowiłyśmy jednak od czasu do czasu o jakiejś napisać.

Tymi słowami wstępu rozpoczynamy cykl notek o klimatycznych, baaardzo alternatywnych książkach dla dzieci. Nie, recenzje to za duże słowo – nie jesteśmy profesjonalistkami w ich tworzeniu, będą to raczej opinie.  Postaramy się wynajdywać różne cudeńka, które mogą spodobać się Waszym dzieciakom.

Na pierwszy ogień pójdzie książka „Między nami potworkami – strasznie wesoło” Aleksandry Perkowskiej.

Opis wydawcy:

 
"Znacie mity o potworach? O przedziwnych, strasznych stworach, które na odludziu żyją, jęczą, charczą, skomlą, wyją, zawodzą oraz pomstują i...odorkiem zalatują? Jeśli nie - to my dla draki przedstawimy te pokraki!”
Nic dodać, nic ująć. Pozycja zawiera zabawne, krótkie opisy różnych potworów zamieszkujących ciemne lasy, jaskinie, mroczne głębie oceanu. Maluchy nauczą się trochę o nieprzystojnych zachowaniach Trolli, poznają kim jest Cyklop, Kraken czy Goblin. Dowiedzą się, jak należy zachować się przy natrafieniu na smoka, bądź sforę wilkołaków.

Tekst to krótkie, rytmiczne wierszyki z prostymi rymami, bardzo melodyjne i wpadające malcowi w ucho. Lekko, śmiesznie i odrobinę strasznie. W sam raz by zaspokoić ciekawość maluchów, które uwielbiają (jak ich rodzice, hehe) mroczne zakamarki i historyjki z dreszczykiem. Na dobrą sprawę, z tej książeczki dzieci nauczą się wiele nazw, co jest pierwszym krokiem do rozbudzenia w nich wyobraźni, a także miłości do fantastycznych światów już stworzonych (Huraaaa!!! Władca Pierścieni!! – wykrzyczane przez 4-ro latka).

Książeczka przykuwa uwagę ilustracjami. Są estetyczne, w ciepłej, miłej dla oka tonacji. Sztywne strony zawierają to, co dzieciaki lubią najbardziej – OKIENKA! Odkrywając jedno po drugim natrafić można na wiele śmiesznych niespodzianek.

Podsumowując – fajna, tania (ok. 10 zł na Allegro) pozycja, która spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. O rodzicach nie wspomnę ;) Polecam.